Yıldız Teknopark, KOSGEB ve Enterprise Europe Network (Avrupa İşletmeler Ağı) ortaklığı ile düzenlenen, Kuluçkadan Avrupa’ya Erken Aşama Hızlandırma Programı DEMO DAY etkinliği 13 Kasım Salı günü,  Yıldız Teknopark İdari Bina Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Yıldız Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner, KOSGEB Teknoloji Yenilik ve Yerlileştirme Dairesi Başkanı Ahmet Dursunoğlu ve YTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Şahin’in açılış konuşmaları ile başlayan etkinlik, programa seçilen  start-up firmaların İngilizce sunumları ile devam etti.

Etkinlik sonunda düzenlenen networking kokteyli ile yatırımcılar, KOSGEB yetkilileri ve programa katılan firmalar bir araya geldi.

Kuluçkadan Avrupa’ya Erken Aşama Hızlandırma Programı ile Yıldız Teknopark Kuluçka Merkezi başta olmak üzere İstanbul ve çevre illerdeki kuluçka merkezlerinden gelen başvurulardan seçilen 9 erken aşama teknoloji kuluçka firmasına, yurtdışına ve ihracata hazırlanmaları için,  saha bilgisine sahip uzman ve akademisyenlerden oluşan eğitmen kadrosu ile 6 hafta süren ücretsiz eğitimler, koçluklar ve  mentörlükler aldı.

Türkiye ayağını başarıyla tamamlayan start-up firmaları, 26-30 Kasım tarihlerinde Londra’ya giderek orada da ayrıca eğitim ve mentörlük hizmeti alacaklar. Düzenlenecek olan “Turkish Startup Showcase” etkinliğinde de melek yatırımcılar, mentörler, girişimciler ve iş adamlarıyla bir araya gelerek sunum yapacaklar.